Gyorslinkek (karok, egységek)
Keresés Részletes keresés

Egyetemünk csapata nyerte az országos egyetemi futballtornát

szerzõ: PTE | 2009. május 25. 12:21:49

A Pécsi Tudományegyetem csapata nyerte az országos egyetemi és főiskolai labdarúgó-bajnokságot (MEFOB), miután a szombathelyi négyes döntőben legyőzte a TFSE-t, majd a fináléban 7-4 re verte az Egri Főiskolát.

Május 19-20-án Szombathelyen rendezte meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Labdarúgó Bajnokság döntőit a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség, a Magyar Labdarúgó Szövetség, a Savaria Egyetemi Központ és Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület.  A négyes döntőben a PTE mellett a Szombathelyi Egyetemi SE , az Eger, és a Testnevelési Egyetem nagypályás férfi labdarúgócsapata küzdöttek az elsőségért. A torna helyszíne a szombathelyi Rohonci úti stadion volt.

A döntőben:
PTE - Egri Főiskola 7-4

(Gól.: Luczek D. 3, Helesfay - 11-esből, Sághy, Krász, Tornyai).

A PTE Keretükbe négy-négy játékost adott a PEAC és a PMFC, hármat a Beremend, egyet-egyet pedig a Csesztreg, a Barcs, a PVSK-Fürge Nyuszi és a Fehérvár, míg egy futballista egyesületen kívüli. A torna legjobb trénere Somogyvári József, legjobb kapusa pedig Helesfay Richárd (mindkettő PTE) lett.