PTE

Díszdoktorokat avatott a Pécsi Tudományegyetem (VIDEÓ)

szerzõ: PTE | 2012. november 08. 09:43:03

A Pécsi Tudományegyetem a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából Díszdoktoravató Ünnepi Szenátusi Ülést rendezett 2012. november 8-án, a Dr. Halasy-Nagy József Aulában. A Pécsi Tudományegyetem Rektora és Szenátusa az egyetem díszdoktoraivá fogadta Tuomo Lahdelma, Reinhold Würth, Peter Hay és Kádár Béla professzorokat.

A Pécsi Tudományegyetem díszdoktoraivá fogadta a következő személyeket:

Díszdoktorokat avatott a Pécsi Tudományegyetem / fotó: Csortos Szabolcs

A Pécsi Tudományegyetem Doktori Szabályzatában foglalt előírásoknak megfelelően az Egyetem Szenátusa tiszteletbeli doktorrá avatja azokat a bel- és külföldi személyeket, akik több évtizeden keresztül kiemelkedően művelték tudományterületüket, nemzetközi elismerésre tettek szert, szoros kapcsolatot tartanak fenn a Pécsi Tudományegyetemmel, komoly szolgálatot tettek az egyetemnek, illetve a magyar tudománynak, és művészetnek és honoris causa doktori címmel történő elismerésük a Pécsi Tudományegyetem megbecsültségét emeli.

Dr. Lóránd Balázs, Prof. Dr. Kádár Béla és Prof. Dr. Tuomo Lahdelma / fotó: Csortos Szabolcs

Habilitált doktori oklevelet vehettek át:

Az orvostudományok területén:

Kalmár Katalin, a PTE Klinikai Központ adjunktusa

A gyógyszertudományok területén:

Az egészségtudományok területén:

A földtudományok területén:

A fizikai tudományok területén:

Az irodalomtudományok területén:

Díszdoktorokat avatott a Pécsi Tudományegyetem / fotó: Csortos Szabolcs

A nyelvtudományok területén:

A történettudományok területén:

A néprajztudományok területén:

A pszichológiai tudományok területén:

Az építészmérnöki tudományok területén:

Az építőművészetek területén:

A zeneművészetek területén:

---------------------------

Díszdoktorokat avatott a Pécsi Tudományegyetem

További kitüntetésekben részesültek:

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa az egyetemi hallgatók elméleti és gyakorlati oktatásában hosszú évtizedek óta végzett lelkiismeretes munkája elismeréseként, 2012. július első napjától a Professzor Emeritus címet és az Egyetem címerével ellátott arany kitűzőt adományozta Kosztolányi György akadémikusnak, az Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárának.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa a gyógyszerész-hallgatók elméleti és gyakorlati oktatásában hosszú évtizedek óta végzett lelkiismeretes munkája elismeréseként, 2012. július első napjától a Professzor Emeritus címet és az Egyetem címerével ellátott arany kitűzőt adományozta Szabó László Gyulának, az Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárának.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa egyetemi magántanári címet, és a PTE címerét ábrázoló ezüst kitűzőt adományozza:

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa címzetes egyetemi tanári címet, valamint az egyetem címerét ábrázoló ezüst kitűzőt adományozza:

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa címzetes egyetemi docensi címet, és az egyetem címerével ellátott ezüst kitűzőt adományozza:

Címkék: díszdoktoravatóÜnnepiszenátusiÜlés2012